Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Weekendowe warszataty dla maturzystów

„Weekendowe warsztaty maturalne” to inicjatywa powstała w odpowiedzi na liczne głosy uczniów mówiące o potrzebie powtórki całości materiału tuż przed egzaminem maturalnym.

Uwaga! Warsztaty weekendowe odbędą się w formie on-line. Zapisy tylko do 9 kwietnia!

Ze względu na to, że powrót do zajęć szkolnych do czasu 18-19 kwietnia, kiedy to miały odbyć się warsztaty weekendowe, wydaje się coraz mniej prawdopodobny, musieliśmy podjąć decyzje o zmianie formuły zajęć.
Zamiast zajęć stacjonarnych na Wydziale Chemii UJ proponujemy Wam odbycie zajęć w formie zdalnej z wykorzystaniem platformy ZOOM. Jest to urządzenie, w którym każdy z uczestników zajęć może się swobodnie wypowiadać oraz pisać na tablicy swoje propozycje rozwiązań, stąd praca na tej platformie wygląda jak w czasie normalnych zajęć czy lekcji. Proponujemy zatem, że w ramach warsztatów weekendowych przeprowadzone zostaną następujące zajęcia:


18 kwietnia (sobota):
10.00 -12.15 Atom i cząsteczka, wiązania chemiczne
12:30 - 14:45 Chemia nieorganiczna, reakcje w roztworach wodnych
15:45 - 18:00 Obliczenia chemiczne


19 kwietnia (niedziela):
10.00 -12.15 Termochemia, stan równowagi, szybkość reakcji chemicznej
12:30 - 14:45 Chemia organiczna cz.1 - węglowodory i ich jednofunkcyjne pochodne
15:45 - 18:00 Chemia organiczna cz. 2 - wielofunkcyjne pochodne węglowodorów

Zajęcia będą prowadzone w formie mieszanej - pojawią się slajdy przypominające najważniejsze treści, ale większość czasu spędzimy na rozwiązywaniu maturalnych zadań tematycznych naszego autorstwa. Pełne materiały (slajdy powtórzeniowe + zadania z miejscami na rozwiązanie) otrzymacie Państwo w wiadomości mailowej, w sobotę o godzinie 9.00 na wszystkie zajęcia sobotnie i w niedzielę o 9.00 na wszystkie zajęcia niedzielne.
Jesteśmy w 100% przekonani, że ta forma zajęć pozwoli na powtórzenie całości materiału do egzaminu maturalnego i usatysfakcjonuje każdego uczestnika. Ponadto pozwoli na udział w zajęciach we własnym domu bez konieczności ryzykowania przejazdu na Wydział Chemii UJ, a tym bardziej noclegu w hotelu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty weekendowe odbędą się 18.04.2020 (sobota) i 19.04.2020 (niedziela) na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Gronostajowa 2, 30-387 Kraków).

Zajęcia będą miały formę ćwiczeń w grupach, w czasie których uczniowie pod okiem prowadzących będą rozwiązywać specjalnie przygotowane i dostosowane do podstawy programowej zadania maturalne – arkusze tematyczne z każdego działu. Każdy dział tematyczny rozpoczynać się będzie krótkim powtórzeniem i zebraniem najważniejszych treści. Warsztaty weekendowe przeznaczone są dla każdej osoby przygotowującej się do matury z chemii – zarówno dla osób, które czują się już dobrze przygotowane do matury, jak i osób, którym pewne treści wciąż jeszcze sprawiają trudności. Na warsztaty zapisać się może zarówno uczeń szkoły ponadgimnazjalnej, jak i osoba poprawiająca maturę z chemii. Na warsztaty weekendowe zapraszamy również uczestników całorocznych warsztatów, ponieważ na kursie weekendowym pracujemy z innymi arkuszami i innymi zadaniami niż na kursie całorocznym.

Rejestracja na „Weekendowe warsztaty maturalne” rozpocznie się dnia 1 stycznia 2020. Koszt uczestnictwa w warsztatach to 400 zł (jednorazowa opłata za udział w całym dwudniowym kursie; do ceny doliczony jest również koszt posiłku – każdy uczestnik w czasie niedzielnych zajęć otrzyma obiad w bufecie na Wydziale Chemii UJ). Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, stąd osoby zainteresowane prosimy o jak najwcześniejsze dokonanie rejestracji.