Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konkurs "Z Chemią za Pan Brat"

Poniżej najważniejsz informacje dotyczące konkursu "Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT"

04.01.2020

Lista drużyn biorących udział w konkursie dostępna jest tutaj.

Informujemy, że drużyny, których opiekunowie otrzymali od nas wiadomość z prośbą o poprawę dokumentów są zakwalifikowane do konkursu warunkowo i w razie niedopełnienia formalności nie będą mogły wziąć udziału w konkursie. Informujemy, że termin nadsyłania dokumentów minął i zgodnie z regulaminem nie będziemy już przyjmować dodatkowych drużyn oraz ich dokumentów do konkursu (z wyjątkiem drużyny, które mają poprawić dokumenty).  

Prosimy uprzejmie o stosowanie się do regulaminu oraz naszych uwag, tak aby całość konkursu przebiegała w sposób uczciwy dla każdej drużyny i dla każdego uczestnika. Nauczycieli, którzy prosili o potwierdzenie otrzymania maila przepraszamy, ale nie zawsze byliśmy w stanie odpowiedzieć przy tak dużej ilości spływających do nas maili. 

Filmy należy do nas przesyłać do 14.02.2021. Prosimy, aby filmy były zapisane w formacie mp4, avi lub webm. Bardzo prosimy aby nazwa pliku z filmem miała format: nasza szkoly_nazwa drużyny (nazwa szkoły może być skrótem np ZSO w xxx, ważne jednak aby zawierała nazwę miejscowości oraz numer szkoły w przypadku miast i miejscowości, w których znajduje się więcej niż jedna szkoła). W przypadku problemów z przesłaniem film (duży rozmiar pliku) prosimy o stosowanie narzędzi takich jak dysk google, onedrive, wetransfer. Termin nadesłania filmu jest daleki, ale jeśli Państwo będziecie mieli filmy gotowe wcześniej to prosimy o ich przesyłanie - ułatwi nam to pracę.

Prosimy pamiętać o wymogach stawianych w regulaminie filmom, a więc: 

a) musi zachęcać do uczenia się chemii;
b) pokazywać chemię jako ciekawą i interesującą naukę;
c) być nie dłuższy niż 120 s;
d) może, ale nie musi zawierać doświadczenia chemiczne, może być odgrywaną scenką/skeczem;
e) może być przygotowany w jednym kadrze albo też osoby w nim występujące mogą łączyć się ze sobą poprzez aplikacje umożliwiające nagrywanie filmów z kilku lokalizacji. 

f) NAJWAŻNIEJSZE – prosimy pamiętać, że w filmie musi pokazać się każdy zgłoszony członek grupy. Wyjątek dotyczy nauczyciela, który może, ale nie musi się pokazać w filmie. Prosimy również o stosowanie w czasie realizacji filmów wszelkich zaleceń sanitarnych. 

Wszelkie wątpliwości prosimy przesyłać tylko drogą mailową na adres konkurs.chemia@uj.edu.pl 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacje te możesz również obejrzeć w postaci filmu dostępnego tutaj.

Prosimy pamiętać, że są to tylko wybrane informacje i każdy uczestnik powinien zapoznać się z regulaminem konkursu.

 • Celem konkursu jest nagranie autorskich filmików zachęcających do nauki chemii oraz pokazujących jak wygląda nauka w szkołach w czasach pandemii. Jak powinien wyglądać film?
  a) musi zachęcać do uczenia się chemii;
  b) pokazywać chemię jako ciekawą i interesującą naukę;
  c) być nie dłuższy niż 120 s;
  d) może, ale nie musi zawierać doświadczenia chemiczne, może być odgrywaną scenką/skeczem;
  e) może być przygotowany w jednym kadrze albo też osoby w nim występujące mogą łączyć się ze sobą poprzez aplikacje umożliwiające nagrywanie filmów z kilku lokalizacji.
 • W Konkursie mogą brać udział uczniowie szkół ponadpodstawowych i podstawowych z całej Polski - konkurs odbywa się w dwóch kategoriach - dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
 • Komitet organizacyjny konkursu dokona selekcji filmów i najlepsze filmy zostaną zakwalifikowane do finału. W ramach finału odbędzie się głosowanie - głosować może każda osoba. Swój głos będzie można oddać na 3 sposoby:
  a) poprzez polubienie filmu (posta), który zostanie opublikowany na profilu Wydziału Chemii UJ na portalu Facebook;
  b) poprzez polubienie filmu (posta), który zostanie opublikowany na profilu "Ostatni Dzwonek Przed Maturą - warsztaty maturalne Wydziału Chemii UJ" na portalu Facebook;
  c) poprzez polubienie filmu (posta), który zostanie opublikowany na profilu "ostatnidzwonekprzedmatura" na portalu Instagram;
  Każdy film może zatem otrzymać 3 głosy od jednej osoby. Głosować mogą wszyscy - uczniowie, nauczyciele, rodzice, znajomi i każdy inny użytkownik portalu Facebook i Instagram. Pod uwagę brane są tylko głosy pozytywne.
  -> Facebook Wydziału Chemii UJ
  -> Facebook Ostatni Dzwonek przed Maturą - warsztaty maturalne Wydziału Chemii UJ
  -> Instagram ostatnidzwonekprzedmatura
 • Nagrodami dla zwycięzców Konkursu (zwycięskich zespołów) w obu kategoriach są nagrody w postaci materiałów edukacyjnych o wartości około 1500 zł dla każdego zwycięskiego zespołu.
 • Uwaga! Konkurs jest konkursem zespołowym, a zespół, w rozumieniu językowym, nie może się składać z jednego członka!

Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres email: konkurs.chemia@uj.edu.pl
Kontakt telefoniczny jest możliwy wyłącznie we wtorki i czwartki w godzinach 13:00-14:00, pod numerem telefonu 12 686 2587