Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Olimpiada Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Konkurs jest organizowany od roku 1988 przez pracowników Wydziału Chemii oraz Fundację PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii UJ. Od roku 2020 konkurs zmienia się w ogólnopolską olimpiadę.

Ważne informacje - przejdź do zakładki AKTUALNOŚCI

Celem olimpiady jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności. Udział w Olimpiadzie nie wymaga tak zaawansowanej wiedzy chemicznej jak w przypadku Olimpiady Chemicznej. Poziom wymagań jest zgodny z podstawą programową nauczania chemii dla III i IV etapu edukacyjnego.

Olimpiada jest trzy etapowa, etap pierwszy odbywa się w szkołach, które dokonały zgłoszenia. Etap drugi w odpowiednich okręgach, a etap III w siedzibie organizatora. Olimpiada jest organizowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U z 2002 r., nr 13, poz. 125, z późn. zm.).

Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminie.

Zwycięzcy olimpiady otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe, a laureaci nagrody książkowe. Ponadto laureaci z klas maturalnych otrzymują „indeksy" na studia na Wydziale Chemii UJ na kierunkach: Chemia, Chemia medyczna i Chemia zrównoważonego rozwoju.

W skład komitetu organizacyjnego Konkursu wchodzą pracownicy Wydziału Chemii UJ:

Przewodniczący: dr Karol Dudek Różycki

Zastępca przewodniczącego: dr Michał Płotek

Członkowie Komitetu: dr hab. Joanna Hetmańczyk, dr hab. Agnieszka Kyzioł, dr hab. Wacław Makowski, dr Justyna Polaczek, dr Grzegorz Stopa.