Wykłady stacjonarne "Chemia niejedno ma imię"

"Chemia niejedno ma imię" to bezpłatny cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów szkół ponadpodstawowych odbywających się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w trakcie, których prezentowane są najnowsze osiągnięcia współczesnej nauki oraz wykłady o tematyce historycznej i ciekawostkowej.

Wykład odbywają się w formie stacjonarnej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Gronostajowa 2, 30-387 Kraków). Na wykłady obowiązuje rejestracja. W roku szkolnym 2023/2024 możliwe jest zapisanie dowolnej liczby uczniów na wykład (zniesiliśmy ograniczenie do 20 uczniów obowiązujące wcześniej).

10 maja 2024, godz. 11:00
dr Michał Duda
Krystalografia i pigmenty - jak techniki dyfrakcji rentgenowskiej wspierają badania obiektów zabytkowych

Rejestracja rozpocznie się 23 kwietnia o godzinie 14:00. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Limit miejsc na wykład 400. Limit miejsc na zwiedzenia 140. Wykład potrwa około 45 minut. Zwiedzanie po wykładzie potrwa około 45 minut. W celu rejestracji należy:
1. Wypełnić formularz dostępny tutaj.
2. Przesłać na adres matura.chemia@uj.edu.pl potwierdzenie uczestnictwa w wykładzie od dyrekcji szkoły, którego wzór można pobrać tutaj.
3. Poczekać na potwierdzenie mailowe prawidłowości dokonania rejestracji (w przypadku wcześniejszego wyczerpania liczby miejsc rejestracja zostanie odrzucona).