Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

I Uczniowska Konferencja Młodych Chemików

W dniu 24 września 2021 na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się I Uczniowska Konferencja Młodych Chemików. Hasłem przewodnim tegorocznej, pierwszej edycji tej Konferencji jest Chemia dla zrównoważonego rozwoju. Udział w konferencji jest w pełni bezpłatny (łącznie z przerwą kawową).

ZAPISY NA KONFERENCJĘ

Serdecznie zapraszam uczniów Państwa szkoły do udziału w tej Konferencji, która, mamy nadzieję, na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Każda ze szkół może zgłosić maksymalnie 4-osobową reprezentację (3 uczniów i 1 nauczyciel). W szczególności zależy nam na udziale w tym wydarzeniu uczniów, dla których chemia jest pasją i którzy rozważają w przyszłości podjęcie studiów na kierunkach chemicznych.

Ze względu na ograniczenia pandemiczne przewidujemy możliwość udziału w konferencji ok. 40 drużyn reprezentujących szkoły (jest to zatem max. 160 uczestników). Decyduje kolejność zgłoszeń. Każda drużyna, która zgłosi swój akces do udziału w konferencji przygotowuje abstrakt i poster tematyczny związany z tematem konferencji, a więc Chemią dla zrównoważonego rozwoju (zielona chemia, ochrona środowiska, nowoczesne technologie proekologiczne, odnawialne źródła i magazynowanie energii, przyjazne środowisku materiały, paliwa przyszłości, recykling odpadów, kształtowanie polityki i świadomości proekologicznej etc). Sposób prezentacji posteru przez uczestników przedstawia poniższa grafika.

Ponadto, w ramach Konferencji przewidziano:

- wykład popularnonaukowy

- pokaz doświadczeń chemicznych "Chemia i światło"

- zwiedzanie laboratoriów naukowych i dydaktycznych Wydziału Chemii UJ

W trakcie Konferencji eksperci z Wydziału Chemii UJ będą udzielali indywidualnych informacji na temat kierunków studiów chemicznych.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę się kontaktować telefonicznie (+48126862587 lub 696989600) lub drogą mailową (konferen@chemia.uj.edu.pl).

Zachęcamy do skorzystania z naszego zaproszenia. Sukces planowanego wydarzenia będzie w dużej mierze zależał od Państwa. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby Konferencja Młodych Chemików budowała swoją markę i stała się imprezą cykliczną popularyzującą chemię i pokazującą jej różne oblicza, a dodatkowo była szansą dla uczniów na poznanie naszej oferty dydaktycznej, warunków studiowania oraz kierunków i programów studiów, jak również perspektyw przeszłej kariery zawodowej, w tym również pracy naukowej.

Konferencja będzie odbywać się w godzinach 9:00 - 15:00.

Regulamin konferencji.

Zgoda na wykorzystanie wizerunku.