Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

I Uczniowska Konferencja Młodych Chemików

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,
w ostatnich godzinach ukazał się komunikat Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego zalecający odwołanie wszelakich imprez masowych organizowanych na Uniwersytecie.
W związku z tym, jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowaną na 12 marca 2020 I Uczniowską Konferencję Młodych Chemików. Widząc duże zainteresowanie z Państwa strony oraz ogrom pracy, jaką włożyliście Państwo w przygotowanie wystąpień posterowych pragniemy nadmienić, że liczymy, iż najbliższe tygodnie przyniosą poprawę sytuacji rozprzestrzeniania się tzw. korona wirusa i konferencja jeszcze w tym roku szkolnym będzie mogła się odbyć.

W dniu 12 marca 2020 na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się I Uczniowska Konferencja Młodych Chemików. Hasłem przewodnim tegorocznej, pierwszej edycji tej Konferencji jest Chemia dla zrównoważonego rozwoju. Udział w konferencji jest w pełni bezpłatny.

ZAPISY NA KONFERENCJĘ

Serdecznie zapraszam uczniów Państwa szkoły do udziału w tej Konferencji, która, mamy nadzieję, na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Każda ze szkół może zgłosić 5-osobową reprezentację (4 uczniów i 1 nauczyciel). W szczególności zależy nam na udziale w tym wydarzeniu uczniów, dla których chemia jest pasją i którzy rozważają w przyszłości podjęcie studiów na kierunkach chemicznych. W ramach Konferencji, oprócz wykładów wygłoszonych przez wybitnych profesorów oraz pokazów chemicznych, planujemy zorganizowanie sesji posterowej dla uczniów. Dlatego zachęcamy uczniów reprezentujących każdą ze szkól do przygotowania posteru nawiązującego do tematyki konferencji, czyli roli chemii w zrównoważonym rozwoju. Sugerujemy zaprezentowanie na posterach zagadnień odnoszących się do takich tematów jak: zielona chemia, ochrona środowiska, nowoczesne technologie proekologiczne, odnawialne źródła i magazynowanie energii, przyjazne środowisku materiały, paliwa przyszłości, recykling odpadów, kształtowanie polityki i świadomości proekologicznej etc. Oczywiście liczymy na inwencję uczniów i nie ograniczamy tematyki wyłącznie do powyżej wymienionych zagadnień.

Podczas sesji posterowej, która będzie miała charakter konkursowy, zostaną wyłonieni zwycięzcy, dla których przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Planowane jest również wydanie książki abstraktów z wydrukowanymi streszczeniami autorstwa uczniów, która zostanie przekazana wszystkim uczestnikom Konferencji. Ponadto, w ramach Konferencji uczniowie będą mieli okazję zwiedzić nowoczesny budynek Wydziału Chemii, w tym laboratoria studenckie i badawcze. Na uczestników czekają również inne atrakcje m.in. konkurs multimedialny. W trakcie Konferencji eksperci z Wydziału Chemii UJ będą udzielali indywidualnych informacji na temat kierunków studiów chemicznych.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę się kontaktować telefonicznie (+48126862587 lub 696989600) lub drogą mailową (maturauj@chemia.uj.edu.pl).

Zachęcamy do skorzystania z naszego zaproszenia. Sukces planowanego wydarzenia będzie w dużej mierze zależał od Państwa. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby Konferencja Młodych Chemików budowała swoją markę i stała się imprezą cykliczną popularyzującą chemię i pokazującą jej różne oblicza, a dodatkowo była szansą dla uczniów na poznanie naszej oferty dydaktycznej, warunków studiowania oraz kierunków i programów studiów, jak również perspektyw przeszłej kariery zawodowej, w tym również pracy naukowej.

Konferencja będzie odbywać się w godzinach 10:00 - 15:00.